woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
حافظ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :androidmedia
تاريخ: 1397/3/7  ساعت: ۰۷

بيشتر افراد با آپ و اپليكيشن آپ آشنا هستند. با دانلود اپليكيشن آپ و استفاده از آن كارهاي شما به طرز باورنكرني اي آسان ميشود.

اپلكيشن آپ داراي رابط كاربري آسان، زيبا و راحتي است كه كارهاي آنلاين شما را به ساده ترين شكل ممكن انجام ميدهد.

امرزوه براي هركاري اپليكيشني وجود دارد و همين موضوع باعث گيج شدن شما در امور ميشود. داشتن چند اپليكيشن بر روي گوشي همراه شما ميتواند تا حدود زيادي از حجم حافظه را بگيرد و كارايي دستگاه شما ار پايين بياورد. به عنوان مثال فرض كنيد كه در 5 بانك مختلف داراي حساب هستيد؛ براي هركدام نيز اپليكيشني وجود دارد و شما انها را نصب مبكنيد. براي كوچكترين كار بانكي بايد به اپليكيشن بانك مرجع كارت خود مراجعه كنيد و اين باعث بيشتر گيج شدن شما ميشود. با داشتن اپليكيشن آسان پرداخت به راحتي از هر كارت بانكي ميتوانيد موجودي بگيريد و پول انتقال دهيد.

همين انتقال پول به تنهايي 90 درصد كارهاي شما را بهبود ميبخشد. فرض كنيد در تاكسي نشسته ايد و هنگام پرداخت كرايه يادتان ميفتند كه پول نقد همراه خود نداريد؛ به جاي رفتن تا عابر بانك و معطل كردن راننده، خود و ديگران به راحتي ميتوانيد شماره كارت بانكي راننده را گرفته و همان موقع از طريق اپليكيشن آپ كرايه خود را در كمتر از 30 ثانيه پرداخت كنيد. براي خريدهاي آنلاين، انتقال وجه و ... به راحتي ميتوانيد از اين امكان اپليكيشن آپ استفاده كنيد. در ضمن براي انتقال وجه اين اپليكيشن مبلغ بسيار كمتري را نسبت به بانك از حساب شما كسر خواهد كرد و كارمزد انتقال وجه براي شما بسيار كمتر ميباشد.

ديگر خدمت مهم اين اپليكيشن گرفتن موجودي است. با داشتن اين اپليكيشن ديگر نيازي به رفتن تا عابر بانك نداريد و به راحتي ميتوانيد موجودي حساب خود را داشته باشيد.

يكي ديگر از خدمات مهم اين اپليكيشن آن است كه شما ميتوانيد از طريق اين اپليكيشن قبوض خدماتي خود را به راحتي پرداخت كنيد. تنها كافي است كه اطلاعات قبض و سپس اطلاعات كارت را وارد كنيد تا قبض شما پرداخت شود.

از طريق اين اپليكيشن به راحتي ميتوانيد صدقه پرداخت كنيد و به موسسه هاي خيريه كمك كنيد. در اين برنامه موسسه هاي خيريه از جمله محك و ... وجو دارند تا شما بتوانيد به صورت مستقيم به آنها كمك كنيد. روزانه ميتوانيد صدقه هاي خود را نيز از همين طريق پرداخت كنيد.

از ديگر امكانات مفيد اين اپليكيشن ميتوان به خريد شارژ از طريق اين اپليكيشن اشاره كرد. براي خود و ديگران ميتوانيد از طريق اين اپليكيشن شارژ بخريد. اپليكيشن آسان پرداخت امكان پرداخت شارژ براي تمام سيم كارت هاي رايج در كشور را فراهم كرده است.

از ديگر خدمات مهم اين اپليكيشن خريد بيمه است. بيمه هاي مختلفي را ميتوانيد از طريق اين اپليكيشن خريداري كنيد. بيمه ثالث، بدنه ماشين، آتش سوزي و ... براي خريداري آماده است و شما تنها كافي است پوشش هاي مورد نظر را انتخاب كنيد و سپس مبلغ بيمه را پرداخت كنيد تا بلافاصله بيمه براي شما صادر شود. در قسمت بيمه اپليكيشن آپ هر سرويس بيمه از چندين طرح مختلف تشكيل شده است. در اين قسمت شما مي‌توانيد ليست طرح‌هاي ارائه شده براي سرويسي كه انتخاب كرده‌ايد را مشاهده و طرحي كه براي شما مناسب‌تر است را انتخاب كنيد. بعضي از طرح‌ها خود شامل جزييات بيشتري هستند. در اين صورت دكمه‌اي سبز رنگ با نام "اطلاعات بيشتر" وجود دارد. با كليك بر روي اين دكمه جزييات مربوط به هر طرح نمايش داده مي‌شود. در قسمت بعد استعلام و سپس با خريد بيمه آن مرحله را به پايان ميرسانيد.

در قسمت تله پرداز اپليكيشن آپ شما مي‌توانيد هنگام خريد از فروشگاه‌ها و شركت‌هاي طرف قرارداد با آسان پرداخت، با استفاده از اين سرويس، وجوه خود را پرداخت كنيد. در ابتدا بايد كد پردازنده و شناسه پرداخت را وارد نماييد سپس وجه را پرداخت كنيد.

قسمت شارژ اينترنت اين اپليكيشن هم ميتواند كمك زيادي به شما كند. از اين طريق ميتوانيد براي سيم كارت هاي خود اينترنت بخريد و سرويس هاي مختلف را بشناسيد و مناسبترين آن را پرداخت كنيد. در اين قسمت همچنين ميتوانيد براي سرويس هاي شركت هايي چون شاتل، پارس آنلاين و ... را نيز از اين طريق خريداري نماييد. سرويس هاي اينترنتي ايرانسل و واي مكس نيز از طريق اپليكيشن آپ قابل خريداري است.


برچسب‌ها:

نويسنده :androidmedia
تاريخ: 1397/3/7  ساعت: ۰۷

فال حافظ يكي از قديميترين سرگرمي هاي ما ايراني ها به حساب مي آيد اما جدا از سرگرمي خواندن اشعار حافظ بسيار لذتبخش است. هم اكنون اپليكيشن فال حافظ  براي گرفتن فال حافظموجود است. همچنين ميتوانيد فال حافظ آنلاين بگيريد.

هر ايراني در خانه خود يك يا حتي چند كتاب و ديوان اشعار حافظ را دارد. مشهور است كه امروز در خانهٔ هر ايراني يك ديوان حافظ يافت مي‌شود. ايرانيان طبق رسوم قديمي خود در روزهاي عيد ملي يا مذهبي نظير نوروز بر سر سفره هفت سين، و يا شب يلدا، با كتاب حافظ فال مي‌گيرند. براي اين كار، يك نفر از بزرگان خانواده يا كسي كه بتواند شعر را به خوبي بخواند يا كسي كه ديگران معتقدند به اصطلاح خوب فال مي‌گيرد ابتدا نيت مي‌كند، يعني در دل آرزويي مي‌كند. سپس به طور تصادفي صفحه‌اي را از كتاب حافظ مي‌گشايد و با صداي بلند شروع به خواندن مي‌كند. كساني كه ايمان مذهبي داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحهاي مي‌خوانند و سپس كتاب حافظ را مي‌بوسند، آنگاه با ذكر اورادي آن را مي‌گشايند و فال خود را مي‌خوانند.

آداب فال حافظ گرفتن

در ميان ايرانيان اين باور وجود دارد كه شيخ حافظ شيرازي داننده اسرار نهان و عالم غيب مي باشد و هنگام مواجه شدن با مشكلات يا دو راهي هاي زندگي با گرفتن فال حافظ مي توانند تصميم درست گرفته و از آينده با خبر شوند.

بهتر است فال توسط كودك بي گناه يا ريش سفيد دانا گرفته شود اما هر فردي مي تواند با نيت درست و خلوص براي خودش نيز فال بگيرد

اگر خودتان قصد گرفتن فال حافظ داريد، بهتر است در زمان هوشياري لباس تميز و راحت پوشيده و در مكان آرامي قرار بگيريد

از ديوان حافظ كامل استفاده كنيد

برخي از مسلمانان براي شادي روح حافظ فاتحه اي فرستاده يا 7 صلوات ذكر مي كنند.

زماني كه نيت كرديد و حافظ را قسم داديد، با دست چپ كتاب را بگيريد و با دست راست و چشمان بسته آن باز كنيد.

طبق سنت ايرانيان از بين دو صفحه اي كه باز شده بايد صفحه سمت راست را انتخاب كرده و غزل بالاي صفحه پاسخ فال مي باشد. در برخي از ديوان ها ممكن است بيت اول غزل در صفحه قبل باشد يعني از ابتداي صفحه سمت راست نباشد كه بايد به صفحه قبل رفته و از ابتداي غزل، شعر را بخوانيد.

در اين غزل يك يا چند بيت وجود دارد كه به نيت شما مربوط است. اگر پاسخ نيت خود را پيدا نكرديد بايد به غزل بعدي رفته و يكي از بيت هاي شماره 1 – 3 – 5 غزل دوم كه اصطلاحا به آن شاهد فال حافظ مي گويند و مطالب غزل قبلي را تاييد و تكرار مي كنند بخوانيد تا به پاسخ نيت خود برسيد.

علاوه بر آن از اشعار حافط ضرب المثل هاي فراواني را ميشونيم. به عنوان مثال :

ما ز ياران چشم ياري داشتيم

تكيه بر جاي بزرگان نتوان زد به گزاف

اولين فال حافظ پس از مرگ او گرفته شد. بعد از فوت اين شاعر بزرگ پارسي زبان، زماني كه مريدان و ارادتمندان او براي مراسم تشييع جنازه آماده مي شدند و تصميم داشتند پيكر او را در باغ مصلاي شيراز به خاك بسپارند، تعدادي از مخالفان حافظ، او را كافر خوانده و از خوانده شدن نماز بر جنازه حافظ خودداري و اجازه دفن در مكان مورد نظر را ندادند.

بعد از شدت يافتن نزاع دو طرف، تصميم بر اين شد كه از ديوان حافظ كمك گرفته و نظر شيخ حافظ شيرازي را از طريق اشعار و تفال به ديوان غزلياتش جويا شوند.

نتيجه فال حافظ، غزل 82 بود و مضمون آن، همه را به حيرت واداشت و مخالفان دست از مخالفت برداشته و مراسم تشييع جنازه با احترام برگزار شد.

كنون كه مي‌دمد از بوستان نسيم بهشت

من و شراب فرح‌بخش و يار حورسرشت

مكن به نامه سياهي ملامت من مست

كه اگه است كه تقدير بر سرش چه نوشت؟

قدم دريغ مدار از جنازه حافظ

كه گرچه غرق گناهست، مي‌رود به بهشت

از آن پس بود كه فال حافظ مرسوم شد. عده بسياري هستند كه به فال حافظ اعتقاد قلبي دارند و حتي از آن حاجت نيز ميگيرند. زيرا ميگويند حافط بر اساس قرآن اين اشعار را سروده است. گفته شده حافظ در سنين كودكي و با گوش كردن به صوت قرآن پدرش توانست كل قرآن را حفظ كند و علت تخلص “حافظ” نيز به اين دليل مي باشد. همچنين دردوران نوجواني اشعار شاعران بزرگي همچون سعدي، عطار، مولانا و نظامي را از بر بود.


برچسب‌ها:

نويسنده :androidmedia
تاريخ: 1397/2/25  ساعت: ۰۶

اين روزها با وجود پيشرفت تكنولوژي كارها بسيار آسان شده است. بسياري از افراد هستند كه بهفال حافظ خيلي اعتقاد دارند و حتي روز خود را با فال حافظ شروع ميكنند. يا افرادي هستند كه علاقه زيادي به حافظ و شعرهاي بي نظير آن دارند. حمل كردن كتاب قطور حافظ براي هركسي آسان نيست. اما با وجود اپليكيشن فال حافظ ، اپليكيشن حافظ ، اپليكيشن اشعار حافظ و ... ديگر نيازي به حمل كردن آن كتاب سنگين نيستيد.

اين روزها با وجود گوشي هاي هوشمند تقريبا تمام كارها راحت شده است. از پرداخت قبض تا ده‌ها كار ديگر را به راحتي ميتوان با اپليكشنهاي مربوطه انجام داد. گرفتن فال حافظ نيز از اين موضوع مستثني نيست. براي خواندن اشعار حافظ زماني كه اپليكيشن فال حافظ را در گوشي هوشمند خود داريد، هميشه آن اشعار در دسترس براي خواندن و فال گرفتن است.

اشعار اين شاعر بزرگ سده هشتم ايران، مورد علاقه تقريبا تمام افراد است. خواندن اشعار حافظهميشه باعث آرامش و خوشنودي است. با داشتن اپليكيشن فال حافظ همراه خود ميتوانيد در هر زمان و هر مكاني فال حافظ بگيريد و اشعار اين شاعر گران قدر را بخوانيد.

قرن ها است كه ديوان حافظ از پرمخاطبترين كتابهاي ايراني در سراسر جهان است. هر ايراني در خانه خود حتما ديوان حافظ دارد و چه بسا كه هر فردي در ايران يك يا حتي چند ديوان حافظ براي خود دارد. جدا از اعتقاد هر فرد درباره ديوان حافظ ، اشعار اين شاعر توانمند آنقدر جذاب است كه خواندن آنها هرگز تكراري نشده و نخواهد شد.

ديوان حافظ تنها يك كتاب پر از شعر نيست. خود شخص حافظ بسيار فرد انديشمندي بوده است به طوري كه در اشعار خود از اجتماع، سياست، عشق، عرفان، خدا، آخرت، انسانيت و صدها موضوع ديگر گفته است. با اينكه كتاب ديوان حافظ براي قرن ها پيش بوده است اما هنوز تازگي دارد. اين موضوع از آن جهت است كه اشعار حافظ متنوع  و گسترده است و در هر وضوعي پيامي و كلامي دارد.

اشعار حافظ وجوه مختلفي دارد به همين دليل برداشت هر فرد از اشعار حافظ مختلف است و به همين دليل است كه فال حافظ به وجود آمده است. هر كس بنا به نيت خود از اشعار حافظ بهره ميبرد و برداشت ميكند. شايد بسياري به فال اعتقاد نداشته باشند اما انسان بعضي وقتها به يك قوت قلب نياز دارد. اين قوت قلب و انرژي مثبت را ميتوان در قالب فال از حافظ طلب كرد. از اشعار حافظنيروي منفي و نااميدي پيدا نخواهد شد. شايد به همين دليل است كه فال حافظ مورد علاقه افراد بيشماري است.

شايد با خواندن اشعار حافظ تحول عميقي در آدمي صورت بگيرد شايد هم نگيرد اما در كل خواندن اشعار اين شاعر دانا بسيار آرامشبخش، عميق و لذتبخش است. بيشتر اشعار حافظ، غزل است و به غزليات حافظ نيز مشهور است. كوتاهترين شعر حافظ را در زير بخوانيد:

ما ز ياران چشم ياري داشتيم

خود غلط بود آنچه مي پنداشتيم

تا درخت دوستي كي بر دهد

حاليا رفتيم و تخمي كاشتيم

گفت و گو آيين درويشي نبود

ورنه با تو ماجراها داشتيم

شيوه چشمت فريب جنگ داشت

ما خطا كرديم و صلح انگاشتيم

البته ميگويند كه اين اشعار ارتباط مستقيمي با قرآن دارد. يعني حافظ اشعار خود را از قرآن الهام گرفته است. در تمام ديوان حافظ به ابيتي برميخوريم كه به صورت مستقيم از قرآن برگرفته شده است.

البته كه خواندن اشعار سخت است. اما نا اميد نشويد چون بعد از خواندن چندين بيت متوجه آهنگ شعر خواهيد شد و آن موقع است كه خواندن شما بهتر و بهتر ميشود. اگر متوجه معني كلمات و ابيات نميشويد بهتر است تفسير آن اشعار را بخوانيد. اپليكيشن فال حافظ داراي تفسير نيز هست و ديگر نيازي به وب گردي و جستجو جود نداريد. بيشتر اشعار و ابيات حافظ بيش از يك معنا و معما دارند به همين دليل است كه بهتر است به تفسير آن تنها اكتفا نكنيد و واژه واژه براي خود معني كنيد؛ به اين ترتيب شما برداشت خودر ا از شعر پيدا خواهيد كرد.

با دانلود اپليكيشن فال حافظ از سايت اندرويدسيتي تمام امكانات براي خواندن اشعار، خواندن تفاسير و گرفتن فال حافظ امكانپذير است. به اين ترتيب در گوشي هوشمند خود اشعار گرانقدر حافظ را داريد و از گزفتن فال حافظ يا خواندن اشعار حافظ لذت خواهيد برد.


برچسب‌ها:

نويسنده :androidmedia
تاريخ: 1397/1/26  ساعت: ۱۲

فال حافظ همانطور كه ميدانيد برگرفته از شعرهاي خواجه شمس الدين محمد حافظ شيرازيميباشد. فال حافط در كشور ما تعداد زيادي طرفدار دارد و هر كس بنا به نيت و درخواستش از شعرهاي حافظ برداشت ميكند.

ديوان حافظ پرمخاطب ترين كتاب بعد از قرآن در ايران است. جدا از فال حافظ ، شعرهاي خواجه آنقدر زيبا و دلنشين است كه بعد از قرنها هنوز جذاب و خواندن آن آرامش بخش است. حافظانديشمند بود و درباره خدا، عشق، درد، جامعه آن روز و .... در شعرهايش گفته است. شعرهايش نشان ميدهد كه تفكرش بسيار فراتر از افراد ديگر در آن عصر بوده است.

اشعار حافظ به دليل داشتن ويژگي ايهام، اينطور برداشت ميشود كه هر كس با هر نيتي به زبان وي سخن ميگويد و به او جواب ميدهد. اما فال به نظر و اعتقاد هر فردي بستگي دارد.

معمولا زماني كه كار افراد گره ميخورد يا دلشان جايي گير ميكند، به چيزي فراتر از دلايل منطقي نياز دارد، پس چه چيزي بهتر از فال كه تقريبا آينده را ميگويد. بسياري از افراد نيز به اين مسائل معتقد نيستند و بنا بر اين به سمت آن هم نميروند. اما ايراني ها در مراسم و جشنهاي خاص خود بيشتر به سراغ حافظ و فال حافظ ميروند.

براي فال اثبات علمي وجود ندارد اما اين موضوع كه به هر چيزي فكر كنيد و آن را در ذهنتون مجسم كنيد و برايتان اتفاق بيفتد، ثابت شده است. پس بهتر است كه از اين زاويه به آن نگاه كنيم.

جدا از اين حرفها، گرفتن فال حافظ امروزه از هر جهتي راحت و آسان است و نياز به حمل كتاب سنگين نيست و در هر لحظه اي ميشود فال گرفت يا از خواندن شعرهاي ديوان لذت برد. گرچه خواندن خود كتاب يا ديوان لذت ديگري دارد اما با گسترش تكنولوژي همه چيز به سمت ماشيني شدن پيش رفته است و فال حافظ و ديوانش هم از اين موضوع مستثني نيستند.

يكي از راه هاي تفعل بر حافظ، داشتن اپليكيشن فال حافظ براي گوشي هاي هوشمند است. امروزه افراد بيشترين زمان خود را صرف استفاده از گوشي هاي همراه خود ميكنند. بنابراين بهتر است كه در ميان ده ها برنامه اي كه در گوشي هايمان نصب كرده ايم، برنامه فال حافظ يا اشعارحافظ را نيز نصب كنبم دتا در مواقعي كه نياز به فال داشتيم با دلمان گرفت از آن به راحتي استفاده كرده و خود را آرام كنيم.

افراد زيادي هستند كه جدا از فال علاقه بسياري به حافظ و ديوان وي دارند و در روز نيز چندين بيت از اشعار وي را ميخوانند. با اپليكيشن فال حافظ يا اشعار حافظ ديگر نيازي به حمل كردن كتابهاي سنگين نيست. همينطو در دسترس و هر لحظه قابل استفاده است.

براي دانلود اين اپليكيشن به سايت https://www.android30t.com/divan-of-hafez/ سر بزنيد.

 


برچسب‌ها:

[ ]